Korkové podlahové krytiny poskytujú pri chôdzi dokonalé pohodlie. Okrem drevených podlahových krytín, rôznych vinylov a keramiky máme v ponuke aj ďalšie zaujímavé možnosti. V poslednej dobe sú domy čoraz viac zdobené korkom, v modernej, ešte premyslenejšej verzii a s veľkým výberom rôznych dekorov, ktoré sa postarajú o jedinečný a originálny vzhľad priestorov.

Atraktívne dekory sú jednou z mnohých výhod, ktoré korok ponúka. Korková podlahová krytina poskytuje skutočne výnimočný komfort. Korok je prírodný materiál, preto zaručuje príjemné bývanie a lepšiu kvalitu vzduchu. Korkové podlahové krytiny sú vyrobené v súlade s najvyššími normami a rôzne certifikáty dokazujú, že neobsahujú škodlivé chemikálie. V prípade, že by ste chceli priestory vybaviť funkčne, ale zároveň sa držíte aj estetického vzhľadu a pohodlia, podlahové krytiny z korku sú pre vás ako stvorené.

Korok je odolný, s dlhou životnosťou

Ak hľadáte podlahovú krytinu do kuchyne, obývacej izby alebo iných obytných priestorov vo vašom byte, stojí za to premýšľať o podlahových krytinách z korku. Koniec koncov, fungujú veľmi dobre aj v namáhanejších oblastiach, pretože ide o odolný materiál s dlhou životnosťou. Korok veľmi dobre absorbuje vplyv predmetov na zem, vďaka čomu nie je toľko zničený, a je tiež väčšia pravdepodobnosť, že predmety, ktoré spadnú na podlahu, zostanú celé a nepoškodené. Vďaka tomu môžete korkovú podlahovú krytinu bez problémov používať mnoho rokov, pričom zostane presne taká, aká bola, keď ste ju položili.

Pre pohodlnejšiu a príjemnejšiu chôdzu

Pri výbere podlahovej krytiny je veľmi dôležité, aký pocit nám dáva pri chôdzi. Ak sa vám nepáči chladná podlaha ako napríklad keramika, betón alebo podobné materiály, určite vás nadchnú korkové podlahové krytiny Wicanders. Korok je prírodný izolátor a poskytuje veľké pohodlie pri chôdzi, pretože nie je príliš tvrdý – korková podlahová krytina je o niečo mäkšia ako laminát a zároveň silnejšia ako koberec. Preto poskytuje veľmi dobrú stabilitu pri chôdzi.

Chôdza po veľmi tvrdej podlahe nie je veľmi zdravá pre naše nohy, päty a chrbticu, je oveľa lepšie zvoliť si takú podlahovú krytinu, ktorá svojou mäkkosťou tlmí naše kroky a poskytne nám príjemnejší pocit pri chôdzi. To platí najmä pre kuchyňu, pretože zvyčajne stojíme pri kuchynskom pulte dlhú dobu pri varení a vykonávaní domácich prác. Ak vás bolia nohy alebo v krížovej kosti, môže to byť aj preto, že je príliš tvrdá podlaha. V tomto prípade je čas na jej výmenu a určite stojí za to vziať do úvahy korok. Korok svojou mäkkosťou poskytuje vynikajúcu základňu pre vaše nohy.

Ako ovplyvňuje podlahová krytina zdravé bývanie?

Každý z nás chce žiť v príjemnom a zdravom prostredí, ktoré je výrazne ovplyvnené materiálmi, ktorými zariaďujeme náš byt. Z tohto dôvodu je dôležité vybaviť byt najprirodzenejšími materiálmi, ktoré neobsahujú príliš veľa chemických alebo iných škodlivých látok, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť zdravotný stav.

V tomto ohľade je korok jasnou voľbou. Korkové podlahové krytiny Wicanders boli niekoľkokrát testované a je dokázané, že sú nielen bezpečné, ale majú aj silný vplyv na kvalitu vzduchu v priestore. Vďaka tomu sú vhodné na použitie v školách, materských školách a nemocniciach. Korok je teda prírodný materiál, ktorý má dobrý vplyv na zdravý životný štýl, zároveň je aj ekologický, ktorého výroba je udržateľná a šetrná k životnému prostrediu. Korok sa získava z kôry korkového duba, počas ktorej strom nie je vyrúbaný ani poškodený – kôra bude opäť rásť.

Korkové podlahové krytiny Wicanders – kvalita, ktorá vás presvedčí

Wicanders vyrába veľmi rozmanité a kvalitné korkové podlahové krytiny, ktoré sú dostupné aj na Slovensku. Hlavným usmernením pri ich výrobe je, aby s nimi boli ich používatelia čo najviac spokojní. Z tohto dôvodu robia všetko pre to, aby boli ich podlahové krytiny čo najpríjemnejšie a aby zabezpečili najzdravšie, najpohodlnejšie a najpríjemnejšie bývanie. Využívajú prirodzené vlastnosti korku a vylepšujú ich modernými postupmi a technológiami. Výsledkom sú vynikajúce korkové podlahové krytiny, ktorých kvalita si určite získa aj tých najnáročnejších používateľov.