DomovPARKETY

V Alpode sme si pripravili kolekciu parketových podláh pre najnáročnejších zákazníkov, architektov a dizajnérov, s ktorými sa chceme prispôsobiť Vašim prianiam.

SKVELÝ VÝBER PRE SÚČASNOSŤ AJ BUDÚCNOSŤDvojvrstvové parkety

Dvojvrstvové parkety sa skladajú z dosiek menších rozmerov, ktoré majú na všetkých štyroch stranách pero-drážku. Parkety sa vyrábajú z dvoch vrstiev dreva. Základom môže byť preglejka, HDF doska alebo smrek, breza, gumovník alebo topoľ. Vrchná vrstva je z 3,5-6 mm hrubej vrstvy prvotriedneho (vzádneho) dreva. Povrch je už hotový – brúsený a 6-7-krát lakovaný, alebo UV-potiahnutý.

Prezrite si dekory parkiet a ich vlastnosti na našich webových stránkach
www.Floor-Experts.sk.

dvoslojni parket

Viac obrázkov vGALÉRII

laminat

Viac obrázkov vGALÉRII

ZABEZPEČUJE ROZMEROVÚ STABILITU PARKETY A JEJ UDRŽATEĽNOSŤTrojvrstvové parkety

Trojvrstvové parkety sú podlahovou krytinou vyrobenou z troch vrstiev dreva. Parkety sa vyznačujú jednoduchým spôsobom pokládky – plávajúca inštalácia so suchým upínacím systémom spojovacích dosiek. Plávajúca inštalácia výrazne skracuje dobu montáže. Systém suchej inštalácie zabezpečuje rýchlu a čistú inštaláciu; parkety sú po inštalácií okamžite pochôdzne. Umožňuje taktiež možnosť klasickej inštalácie s lepidlom po celej ploche k podkladu.

Prezrite si dekory parkiet a ich vlastnosti na našich webových stránkach
www.Floor-Experts.sk.

INVESTÍCIA NA NIEKOĽKO GENERÁCIÍMasívne parkety

Masívne parkety sú investíciou na niekoľko generácií. Masívne parkety sú vhodné pre viacnásobné brúsenie – obnovenie, vďaka svojej väčšej hrúbke. Poskytujú domovu dotyk prírody. Masívne parkety sú k dispozícii v rôznych rozmeroch. Dĺžky sa pohybujú od 400 do 1500 mm, šírky od 82 do 150 mm a hrúbka od 18 do 20 mm. Parkety by mali byť prilepené na podlahu po celom povrchu.

Prezrite si dekory parkiet a ich vlastnosti na našich webových stránkach
www.Floor-Experts.sk.

https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/03/parket-masivni.jpg

Viac obrázkov vGALÉRII

Krok 1
Vyberte si vhodný vzor podlahy pre Váš byt na našich webových stránkach floor-experts.sk.
Krok 2
Prezrite si všetky naše projekty a referencie.
Krok 3
Ak máte akékoľvek otázky kontaktujte našich odborníkov. Pošlite nám vaše otázky prostredníctvom nášho kontaktného formulára.
Krok 4
Požiadajte odborníka, aby zmeral váš priestor. Poradí Vám aj pri výbere podlahy.

IMATE VPRAŠANJE, TUKAJ SMO ZA VAS.Za vsako vprašanje imamo odogovor

Sú parkety vhodné na pokládku na podlahy s teplovodným podlahovým vykurovaním?

Dvojvrstvové parketové podlahy sa odporúčajú pre domy a byty s teplovodným podlahovým kúrením. Vhodné sú aj trojvrstvové parkety. Dvojvrstvové parkety sú vhodné vďaka svojej hrúbke od 10 do 11 mm a zloženiu dosky. Spodnou nosnou vrstvou môže byť preglejka, HDF doska alebo smreková doska. Takéto zloženie dosky zaisťuje, že zmršťovanie a napínanie dreva sa neodráža na viditeľnej časti parkiet, ale na nosnej doske. Vzhľadom na vlastnosti dreva pre inštaláciu na podlahu s teplovodným podlahovým kúrením však nie sú vhodné parkety z dreva bukového, smrekového, olivového a kanadského javora. Počas zahrievania sa vyvarujte rýchlym teplotným zmenám, pričom dbajte na to, aby teplota podlahy neprekročila 26 ° C a vlhkosť vzduchu by sa mala počas vykurovacieho obdobia pohybovať medzi 50 a 60%.

Môžem si dať položiť parkety v kúpeľni alebo inej vlhkej miestnosti?

Väčšina parketových podláh nie je vhodná na inštaláciu vo vlhkých priestoroch. Výnimkou sú tepelne upravené parkety z programu Mocca, ktoré sú vhodné aj na inštaláciu v kúpeľniach alebo saunách. Zahrievaním dreva nad 200 ° C vlhkosť dreva dosahuje takmer nulové percento, zatiaľ čo sa vlhkosti v miestnosti mení, zmršťovanie a rozťahovanie dreva sa znižuje. Pre povrchovú ochranu dreva v kúpeľniach odporúčame použiť olej.

Môžem parketové podlahy čistiť vlhkou handričkou?

Parketové podlahy môžu byť ochránené olejom alebo lakom. Na oboch povrchoch by ste sa mali počas čistenia v čo najväčšej miere vyhnúť nadmernému použitiu vody. Pri čistení vlhkou handričkou sa uistite, že handrička nie je nasiaknutá vodou, len vlhká. Pre laky na báze vody, voda môže preniknúť lakom a spôsobiť škvrny na dreve, ktoré sa nedajú odstrániť, pretože sú pod lakom. Na čistenie a údržbu parketových podláh odporúčame použiť špeciálne nástroje na údržbu lakovaných a olejovaných povrchov, ktoré je možné získať od firmy Alpod d.o.o. Poradíme vám vhodné prípravky na čistenie a údržbu každej podlahy.

Existuje parketová podlaha, ktorá môže byť položená na existujúce podlahy (napr. textilné podlahy, keramika, laminátové podlahy)?

Trojvrstvové parkety možno položiť ako plávajúcu inštaláciu a sú vhodné na montáž na všetky podklady, ktoré sú dostatočne pevné, ploché, suché a čisté. Ak máte pochybnosti, či parkety môžu byť umiestnené nad existujúcou podlahou vášho domu, obráťte sa na predajcu parkiet alebo inštalatéra. Lepenie parkiet je možné na prebrúsenú keramiku.

Pogosta vprasanja - parket
Pogosta vprašanja o parketu
Ako dlho po dokončení betónového poteru môžeme inštalovať parketové podlahy?

Parkety je možné inštalovať, ak vlhkosť poteru neprekročí 2%. Doba schnutia poteru je odlišná a preto je potrebné merať vlhkosť pred začatím inštalácie parkiet. Pre rýchlejšie schnutie poterov je možné použiť drenážne zariadenia, ktoré sú k dispozícii aj v Alpod d.o.o. Inštaláciu je možné urýchliť dvojitým predbežným náterom, ktorý okrem lepšej priľnavosti lepidla k podkladu zabezpečuje aj parotesnú zábranu.

Sú parkety odolné voči poškriabaniu a iným mechanickým poškodeniam?

Hotové podlahy môžu byť lakované alebo naolejované a použité oleje a laky sú viac alebo menej odolné voči opotrebeniu a malým poškodeniam. Na naolejované parkety sa môže následne použiť olej s vyšším obsahom tvrdých častíc, čím sa zabezpečí väčšia odolnosť povrchu. Ďalším faktorom odolnosti voči mechanickému poškodeniu je pevnosť dreva, ktorú je možné vidieť v Brinell mierke.

Sú parkety vhodné do obchodných priestorov, kaviarní, hotelov?

Najmä naolejované parketové podlahy sú vhodné na použitie v obchodných priestoroch, kaviarňach a hoteloch, kvôli možnosti použitia vysoko odolných olejov. S náležitou starostlivosťou a údržbou môže byť parketová podlaha aj niekoľko rokov krásnou podlahou aj v najviac zaťažovaných priestoroch.
Pozývame Vás na prehliadku krásnych parketových podláh vo výstavnom a predajnom podlahovom salóne v Cerknici alebo Ľubľane. Viac ako 500 vzoriek parkiet, dobré ceny, veľa parkiet skladom, odborné poradenstvo, profesionálne parketové a podlahové inštalácie.

https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/11/Alpod-logo-brez-podnapisa-01.jpg
O spoločnosti
Spoločnosť Alpod je najväčší distribútor drevených podláh v Juhovýchodnej Európe. Okrem Slovinska, dodávame naše produkty aj partnerom v Chorvátsku, Srbsku, Českej republike, Slovensku, Bulharsku, Taliansku, Bosne a Hercegovine, Čiernej Hore, Macedónsku, Kosovu, Albánsku.
Kontakt
POŠLITE NÁM EMAIL

Brezplačna ponudba

Máte záujem aby pokládku realizoval náš montážnik?

Kde ste sa o nás dozvedeli? (označte)

Certifikáty
https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/04/aaa-certifikat.jpg
https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/04/quadal.jpg
Sledujte nás