Dubové drevené podlahy dodajú vášmu priestoru elegantný nadčasový vzhľad, ktorý vyžaruje pokojnú a útulnú atmosféru. Drevo je tiež silný materiál, ktorý dokáže odolať mnohým záťažiam spôsobeným nástrahami každodenného života.

Samozrejme, na to, aby vaše drevené podlahy vyzerali čo najlepšie, budete musieť obetovať trochu času a dopriať im správnu údržbu. Dobrou správou je, že starostlivosť a údržba vašich dubových podláh nemusí byť náročná.

Na ochranu podlahy používajte plstené podložky pod nábytok

Prevencia je lacnejšia ako oprava. Túto frázu alebo nejakú jej verziu ste už počuli miliónkrát. Pokiaľ ide o vaše dubové podlahy, platí dvojnásobne. Jedným z najlepších spôsobov, ako ochrániť svoje dubové podlahy, je použiť plstené podložky pod každý kus nábytku, ktorý na nich stojí. Je to dôležité najmä pri kusoch nábytku, ktoré majú tendenciu sa veľa pohybovať po podlahe – napríklad jedálenské stoličky.

Šetrné čistenie dubových podláh

Starostlivosť o dubové podlahy a starostlivosť o podlahy z tvrdého dreva sa vo všeobecnosti líši od riešenia iných typov materiálov, ako je kameň, porcelánové dlaždice, keramické dlaždice alebo laminát. Hoci je dub silný materiál navrhnutý tak, aby vydržal po celý život, musíte sa naučiť, ako ho správne čistiť.

Tipy, ako čistiť dubové podlahy

  • Pred mokrým čistením podlahy odstráňte nečistoty a prach pomocou metly s mäkkými štetinami alebo vysávača. Pri používaní vysávača sa uistite, že ste zvolili hlavicu určenú na podlahy, aby ste zabránili poškriabaniu alebo poškodeniu povrchovej úpravy vašich dubových podláh.
  • Používajte špeciálny mop určený na podlahy z tvrdého dreva.
  • Používajte čistiace prostriedky určené špeciálne pre prírodné tvrdé drevo a umelé tvrdé drevo. Tieto produkty poskytujú najlepšiu ochranu a neobsahujú zložky, ktoré poškodzujú povrch vašich podláh.
  • Krásu vašej podlahy môžete obnoviť aj špeciálnym olejom, lakom alebo voskom.

Kedy je čas na opravu podláh?

  • Vidíte veľa škrabancov
  • Došlo k výraznému zafarbeniu
  • Poškodenie vodou je zjavné

Ako vidíte, starostlivosť o dubové podlahy nemusí byť náročná. Dubové podlahy, o ktoré je správne postarané, budú vyzerať úžasne aj desiatky rokov. Kontaktujte našich expertov a zistite viac o dubových podlahách.