Drevená terasová podlaha má množstvo výhod a teší sa veľkej obľube aj medzi našimi zákazníkmi. Ak práve budujete alebo prerábate svoju terasu či balkón, povieme vám niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali vybrať práve drevenú (decking) podlahu na terasu.

1. Prirodzený vzhľad dreva

Mnoho ľudí uprednostňuje použitie dreva na terase, pretože má veľmi prirodzene atraktívny vzhľad. Na rozdiel od falošných, plastových napodobenín, drevo je prirodzene krásne, živé a atraktívne. Posunie vzhľad vašej terasy o level vyššie. Pocit chodenia po drevenej terase je úplne iný ako pri iných terasových podlahových materiáloch.

2. Pevnosť a trvanlivosť materiálu

Ďalším dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre drevenú terasovú podlahu, je jej pevnosť a odolnosť. Použitie dreva zaistí, že sa vaša terasa nepovolí a nebude sa lámať, aj keď na ňu bude kladená záťaž. To by vás malo zaujímať najmä v prípade, ak na terase chcete mať nábytok, dekorácie alebo gril.

3. Jednoduchá údržba

Vďaka špeciálnej úprave nebude drevená terasová podlaha vyžadovať veľa úsilia pri údržbe a čistení. Decking je prirodzene odolný a nevyžaduje žiadnu špeciálnu údržbu. Stačí, ak ho raz alebo dvakrát do roka preleštíte, aby drevo vyzeralo sviežo a žiarivo, no nie je to nutnosť.

4. Veľký výber drevených terasových podláh

Drevené decking podlahy môžu byť vyrobené z rôznych druhov dreva a na výber je veľké množstvo dizajnov. Určite nájdete podlahu, ktorá bude vyhovovať vášmu štýlu a doplní váš záhradný nábytok.

5. Cenová dostupnosť podlahy

Okrem vyššie uvedených výhod by ste mali zvážiť aj výber terasovej podlahy z dreva, pretože je cenovo dostupná. No a aj keď je možno trochu drahšia ako plastové podlahy, má oveľa dlhšiu životnosť. Investícia sa vám teda rýchlo vráti.

Ak vás tieto výhody zaujali, kontaktujte nás. Naši experti sú pripravení pomôcť vám s výberom novej podlahy na terasu.