DomovLaminátové podlahy

Laminát je rýchlo sa rozvíjajúca štýlová, moderná podlaha. Vďaka svojmu pohodliu, funkčnosti a atraktívnemu vzhľadu je laminát jedným z hlavných kandidátov na výber vašej podlahy snov.

PEVNÝ A VEĽMI ODOLNÝ POVRCHLaminátová podlaha

Ak chcete moderný vzhľad a čistú podlahu, vyberte si laminát. Dnes je laminát už etablovaným a otestovaným typom podlahy, ktorý je určený pre všetky miestnosti vašej domácnosti. Aby sa dosiahla pevnosť vrchnej vrstvy, laminátová podlaha je rozdelená do troch tried na základe povrchového opotrebenia: W31, W32 a W33 pre najzaťažeňejšie povrchy, ako sú kancelárie. Zloženie laminátu je 95% drevo pochádzajúceho z trvalo obhospodarovaných lesov – s certifikátom PEFC.

https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/04/laminat-soba.jpg

VEČ SLIK NAJDETE VGALERIJI

Krok 1
Vyberte si vhodný vzor podlahy pre Váš byt na našich webových stránkach floor-experts.sk.
Krok 2
Prezrite si všetky naše projekty a referencie.
Krok 3
Ak máte akékoľvek otázky kontaktujte našich odborníkov. Pošlite nám vaše otázky prostredníctvom nášho kontaktného formulára.
Krok 4
Požiadajte odborníka, aby zmeral váš priestor. Poradí Vám aj pri výbere podlahy.

IMATE VPRAŠANJE, TUKAJ SMO ZA VAS.Za vsako vprašanje imamo odogovor

Je laminátová podlaha vhodná na pokládku na podlahy s teplovodným podlahovým vykurovaním?

Laminátové podlahy sú vhodné na pokládku na podlahy s teplovodným podlahovým vykurovaním. Je dôležité si uvedomiť, že potrubia podlahového vykurovania musia byť aspoň 3 cm pod povrchom a že teplota vody v potrubí nesmie presiahnuť 28 ° C.
V každom prípade sa riaďte pokynmi výrobcu podlahového vykurovania a pokynmi pre inštaláciu laminátových podláh na podlahách s teplovodným podlahovým kúrením, ktoré sú k dispozícii u vášho predajcu laminátových podláh..
Odporúča sa taktiež vyhnúť sa veľkým teplotným výkyvom, pri zapínaní, alebo vypínaní podlahového kúrenia.

Môžem si dať položiť laminátové podlahy do kúpeľne alebo inej vlhkej miestnosti?

Laminátové podlahy nie sú vhodné na inštaláciu v kúpeľniach, saunách a iných vlhkých priestoroch, pretože vlhkosť spôsobí zväčšenie laminátových podláh.

Je laminátová podlaha vhodná do kuchyne?

Laminátové podlahy sú vhodné pre všetky obytné priestory (okrem kúpeľní, sáun a vlhkých suterénov), berúc do úvahy voľbu vhodnej triedy odolnosti proti opotrebeniu pre každú miestnosť. Trieda odolnosti proti opotrebeniu 32/AC4 je vhodná pre obytné priestory, ktoré sú silne zaťažované. V prípade rozliatia kvapaliny by mala byť podlaha okamžite vysušená.

Je laminátová podlaha ľahko čistiteľná?

Čistenie laminátových podláh je jednoduché. Tuhé nečistoty vyčistite vysávačom s jemnou kefou. Škvrny odstránite vodou alebo čističom na laminát, ktorý zriedite s vodou. Odolné škvrny odstránite rovnakým čistiacim prostriedkom v koncentrovanej forme. Pri čistení sa uistite, že na povrchu nezostáva voda, čo znamená, že handrička musí byť dobre vyžmýkaná.

https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/01/vzdrzevanje_04.jpg
https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/01/vzdrzevabhe_02.jpg
Existujú laminátové podlahy, ktoré môžu byť položené na existujúce podlahy (napr. textilné podlahy, keramika, laminátové podlahy)?

Laminátové podlahy je možné inštalovať na akýkoľvek povrch, ktorý je dostatočne pevný, rovný, čistý a suchý. To znamená, že keramika, parkety a iné pevné podlahy poskytujú vhodnú základňu pre inštaláciu (ak sú dostatočne rovné) s použitím vhodnej zvukovej izolácie pod laminátovou podlahou. Mäkké podlahy (napr. koberce, moquette, kobercové podlahy) musia byť odstránené.

Ako dlho po vyliatí betónového poteru môžeme inštalovať laminátové podlahy?

Doba schnutia poteru je rôzna (v závislosti od hrúbky). V každom prípade je potrebné pred začatím inštalácie laminátových podláh počkať, kým bude poter dostatočne suchý.
Priemerný čas schnutia je následovný:

• jeden týždeň na centimeter do 4 cm hrubého betónového poteru
• jeden týždeň na centimeter s viac ako 4 cm hrubým betónovým poterom
Pred inštaláciou je potrebné zmerať vlhkosť betónového poteru, ktorá by nemala prekročiť 2%.

Je laminátová podlaha odolná proti poškriabaniu a iným mechanickým poškodeniam?

Laminátové podlahy sa delia podľa triedy odolnosti voči opotrebeniu na triedy od 31/AC3 do 33/AC5, čo poukazuje na ich vhodnosť na použitie v obytných aj obchodných priestoroch. V každom prípade laminátová podlaha nie je úplne odolná voči mechanickému poškodeniu: ostré a ťažké predmety ju môžu poškodiť. Vysoké podpätky, mäkké gumené kolieska kancelárskych stoličiek nepredstavujú problém (na nábytku, ktorý je umiestnený na podlahe len na niekoľko málo bodoch odporúčame použiť plstené podložky). Povrch môže byť poškriabaný kamienkami, čomu je možné zabrániť umiestnením dobrých rohoží ku vchodom.

Je laminátová podlaha vhodná do obchodných priestorov, kaviarní, hotelov?

Všetky laminátové podlahy, ktoré v Alpod d.o.o. predajnom programe ponúkame sú navrhnuté v súlade s európskymi normami o obsahu škodlivých látok. Laminátové podlahy sú tiež podlahy vhodné pre alergikov, pretože v nich nemôžu žiť roztoče.

Je laminátová podlaha zdraviu neškodná?

Vsi laminatni podovi iz prodajnega programa podjetja Alpod d.o.o. so izdelani ob upoštevanju Evropskih standardov o vsebnosti škodljivih snovi. Laminatni pod je tudi alergikom prijazna talna obloga, saj se pršice na njem ne morejo zadrževati.

V kateri smeri je najbolje položiti laminatni pod v prostoru?

Deske je najbolje položiti v smeri glavnega vira svetlobe v prostoru. Tako boste dosegli najboljši izgled in najmanj vidne spoje.

Polaganje laminata 1Polaganje laminata 2Polaganje laminata 3

Vabimo vas, da si laminate ogledate v razstavno-prodajnem salonu laminatov in talnih oblog v Cerknici ali v Ljubljani. Preko 300 vzorcev laminata, ugodne cene, veliko laminatnih podov na zalogi, strokovno svetovanje, strokovno polaganje laminata in talnih oblog.

https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/11/Alpod-logo-brez-podnapisa-01.jpg
O spoločnosti
Spoločnosť Alpod je najväčší distribútor drevených podláh v Juhovýchodnej Európe. Okrem Slovinska, dodávame naše produkty aj partnerom v Chorvátsku, Srbsku, Českej republike, Slovensku, Bulharsku, Taliansku, Bosne a Hercegovine, Čiernej Hore, Macedónsku, Kosovu, Albánsku.
Kontakt
POŠLITE NÁM EMAIL

Brezplačna ponudba

Máte záujem aby pokládku realizoval náš montážnik?

Kde ste sa o nás dozvedeli? (označte)

Certifikáty
https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/04/aaa-certifikat.jpg
https://www.alpod.sk/wp-content/uploads/2019/04/quadal.jpg
Sledujte nás