Kuchyňa je srdcom domova a je to priestor, kde podlaha dostáva naozaj zabrať. Miesto, kde je častý pohyb a množstvo rozliatych tekutín, potrebuje odolnú podlahu. Chápeme, že aj vzhľad podlahy a jej jednoduchá údržba sú dôležité. Uvažujete o vinylovej podlahe do kuchyne? Možno to bude skvelá voľba.

Vinylová podlaha je vodeodolná a zachová si vzhľad bez škvŕn

V prvom rade, podlaha do kuchyne musí byť vodotesná. Môžete si vybrať klasické, no studené keramické kachličky, ale veľa ľudí preferuje vzhľad dreva. Laminátové podlahy nie sú dostatočne vodeodolné, čo môže časom spôsobovať bublinky a deformácie.

Vinylové podlahy sú dokonalou alternatívou k dreveným podlahám: sú to vodotesné podlahy, takže odolajú všetkým bežným poliam v kuchyni a na rozdiel od niektorých iných podlahových krytín sú tiež odolné voči škvrnám. A vinylové podlahy nemusia mať iba vzhľad dreva – na výber je množstvo štýlových dizajnov.

Vinyl je pohodlný a bezpečný materiál na podlahy

Pri výbere podlahy zvážte aj pošmyknutia a pády. Nechcete riskovať, že sa v kuchyni pošmyknete a spadnete na tvrdý obklad. Tento aspekt je dôležitý, najmä ak máte malé deti. Vinylová podlaha s textúrou môže pomôcť zabrániť pošmyknutiu a pádom.

Okrem toho však myslite aj na pohodlie. Vo svojej kuchyni trávite veľa času varením, pečením, zábavou atď., takže podlaha by mala byť aj pohodlná. Veľmi tvrdé podlahy môžu zaťažovať chrbát a kĺby. Vinyl je dostatočne mäkký na to, aby bol pohodlný aj pri dlhšom státí a je príjemne hrejivý na dotyk.

Jednoduchá údržba a vysoká odolnosť

Kuchyňa je priestor, ktorý sa rýchlo zašpiní. Chcete podlahu v kuchyni, ktorá sa ľahko čistí a vyžaduje len minimálnu údržbu. Vinylová podlaha je najjednoduchšia na údržbu podlahy v kuchyni, vďaka čomu je vhodná pre rodiny a domáce zvieratá. Stačí ju povysávať a umyť mopom. Oceníte aj to, že je vysokoodolná voči prepichnutiu, škrabancom a každodennému opotrebovaniu. Roky si zachová perfektný vzhľad.

Bonus: Vinyl môžete použiť aj ako ochrannú dosku za kuchynskú linku

Zladiť svoju podlahu s celkovým vhľadom kuchyne nebolo nikdy jednoduchšie. Vinylové kompozity viete jednoducho nalepiť aj za kuchynskú linku namiesto ochrannej dosky. Prepojíte tak vzhľad svojej kuchyne a zároveň ochránite stenu pred vodou, nečistotami a mastnotou.

Kuchyne sú jednou z najdrahších miestností na prerábku, pretože chcete investovať do kvalitných materiálov a spotrebičov. A, samozrejme, chcete, aby kuchyňa vyzerala dlhé roky čo najlepšie.

Vinylové podlahy sú najlepšia voľba do kuchyne. Príjemne vás prekvapí ich cena a jednoduchá inštalácia. Oceníte vysokú odolnosť, ktorá zachová vzhľad podlahy na dlhé roky. S toľkými možnosťami výberu luxusných vinylových podláh určite nájdete niečo, čo sa hodí k vášmu štýlu. Kontaktujte nás a naši experti vám radi poradia.