Balkón či terasa je príjemný priestor, kde môžete stráviť nejaký čas vonku. Na jar sa dni predlžujú a pribúdajú teplé a slnečné dni, ktoré zvyšujú chuť na relax na čerstvom vzduchu. Ak sa chystáte dať vašej terase novú podlahu, jar je ideálnym obdobím.

Prečo riešiť podlahu na terasu alebo balkón už na jar?

Jar je obdobie, kedy je najjednoduchšie získať materiál na podlahu. Sklady sú už plné a pripravené na sezónu, no väčšina ľudí si vonkajšiu podlahu necháva až na skoré leto. Jar vám dáva výhodu väčšieho výberu aj krátkych čakacích lehôt. Okrem toho, väčšina inštalatérov má po zime prázdne diáre, a tak vám dokážu novú podlahu položiť v blízkom termíne.

Okrem praktických výhod, ktoré vám dáva nákup pred sezónou, na jar oceníte aj nižšie teploty na prácu pri inštalácii novej podlahy. Práca v horúčavách nemusí byť príjemná a môže byť dokonca zdraviu škodlivá.

Drevo, ktoré je prirodzeným tepelným izolantom, z neho robí dobrú voľbu pre vonkajšie terasy, a tak mu chladnejšie jarné počasie vôbec nevadí. Práve naopak. Drevená podlaha zbaví vašu terasu či balkón studeného betónu. Vy si tak môžete naplno užívať svoju terasu už začiatkom jari.

Decking je ekologická voľba

V našej ponuke nájdete tzv. decking podlahy – teda drevené podlahy používané na pokrytie vonkajších plôch. Môžu sa položiť na základný betón alebo na existujúce podlahy a v podstate nevyžadujú špeciálnu údržbu či povrchové úpravy. Stačí ich pred sezónou ošetriť prírodným olejom, čo pomôže predchádzať odfarbeniu v dôsledku neustáleho slnečného žiarenia.

Decking, drevená outdoorová podlaha je ekologické riešenie, nakoľko nejde o plastové kusy, ktoré vydržia niekoľko sezón, a potom ich bude potrebné vymeniť. Drevená podlaha dokáže odolať meniacej sa vonkajšej klíme, vystaveniu slnečnému žiareniu a dažďu. Drevo sa navyše dá znova a znova obnovovať a používať. No a ak by po rokoch predsa len prišiel čas na novú podlahu, decking viete jednoducho zrecyklovať.

Doprajte svojej terase decking podlahu z našej ponuky. Objavte prirodzený vzhľad, ktorý dodá vášmu balkónu prírodnú štruktúru a príjemný vzhľad dreva. Užívajte si nadchádzajúcu sezónu na vynovenej terase alebo balkóne.