Máte doma ako podklad betónové podlahy? Možno ste si všimli, že betónové podklady sú často nerovné a ak na ne chcete neskôr položiť rôzne podlahové krytiny, potrebujú vyrovnať. Existuje jednoduché riešenie – nivelizácia (vyrovnanie podlahy) špeciálnou vrstvou.

Ak sa chystáte položiť novú podlahu, je dôležité podklad vyrovnať. Na vyrovnanie nerovností povrchu sa používa nivelizačná stierka. Nivelizácia je základom správne a kvalitne realizovanej podlahy ktorá zaručuje jej dlhovekosť a bezproblémové užívanie.

Nivelizácia dostane vašu podlahu do roviny

Ak má vás podklad určité výškové odchýlky, nivelizačná vrstva dokáže tento problém vyriešiť a dostane vašu podlahu do roviny. Nivelizácia je perfektná aj pre špecifické miesta, ako napríklad schodiská, ktoré sú v starších domoch často dosť krivé. Ak máte priestor s miernym stúpaním, možno s miernymi skokmi a potrebujete len vyhladiť povrch pre inštaláciu podlahy, nivelizácia môže byť aj v tomto prípade perfektnou voľbou.

Nivelizácia vytvorí dokonalý podklad pre novú podlahu

Výhod vyrovnania (nivelizácie) podlahy je veľa. Medzi najväčšie benefity patrí dokonalá príprava pre inštaláciu novej podlahy. Zákazníci však volia nivelizáciu aj preto, že znižuje riziko poškodenia novej podklady a šetrí náklady na opravu.

Výhody nivelizácie

  • viazanie jemných povrchových nečistôt,
  • spevnenie podkladu,
  • zabezpečenie rovnomernej nasiakavosti,
  • zlepšenie priľnavosti ďalších vrstiev,
  • zabránenie rýchleho vsakovania zámesovej vody do podkladu,
  • zjednodušenie nanášania lepidiel,
  • zníženie prieniku stúpajúcich vzduchových bublín z podkladu,
  • ochrana podkladu (anhydritový alebo magnéziový) pred vlhkosťou z tmelov alebo lepidiel.

(Zdroj: https://www.asb.sk/)

Či už máte nový alebo starý dom, kancelárske priestory, alebo chcete zachrániť prepadnuté podlahy, všetko je možné opraviť pomocou nivelizácie. Tá tvorí dokonalý, rovný podklad pre inštaláciu podlahy alebo lepenie dlažby. Ak sa teda chystáte renovovať svoju podlahu, začnite vyrovnaním podkladu.