Blížiace sa leto znamená i množstvo času stráveného vonku, na terasách, čo znamená, že je ideálny čas na prípravu terasy na toto obdobie. Či už terasu máte, alebo sa len chystáte na jej inštaláciu, je dôležité, aby ste vedeli, ako sa o podlahu terasy starať, ako ju pripraviť na sezónu a ako ju udržiavať v najlepšom stave.

Prvým krokom pri príprave terasovej podlahy je jej vyčistenie. Predtým, než začnete s akýmikoľvek inými úlohami, je dôležité dôkladne vyčistiť terasovú podlahu. Odstráňte akékoľvek nečistoty, lístie alebo špinu, ktoré sa mohli mimo sezóny nahromadiť. Použite metlu, prípadne vysávač, venujte zvýšenú pozornosť rohom či iným štrbinám. Na väčšie znečistenie použite roztok čistiaceho prostriedku a vody a opatrne škvrny vyčistite. Nakoniec podlahu dôkladne opláchnite vodou a nechajte ju úplne vyschnúť pred ďalším krokom.

V prípade, že opláchnutie vodou na vyčistenie terasovej podlahy nestačilo, použite vysokotlakový čistič. Pomocou neho odstránite zvyšné nečistoty. Tlak čističa nastavte primerane, aby ste nepoškodili povrch podlahy.

Ďalej prichádza na rad voskovanie podlahy. Voskovanie podlahy je výborným spôsobom, ako zvýrazníte jej vzhľad a zároveň na nej vytvoríte ochrannú vrstvu. Vosk chráni podlahu pred UV žiarením, dažďom či iným opotrebením.

V prípade, že vaša terasová podlaha potrebuje extra starostlivosť, je vhodné použiť náter. Aplikáciou ochranného náteru zabezpečíte, že podlaha bude chránená pred vlhkosťou a vyblednutím a zároveň ním oživíte jej vzhľad. Pred nanášaním akéhokoľvek náteru sa uistite, že je podlaha zbavená nečistôt.

Správna príprava terasovej podlahy je kľúčová pre zabezpečenie jej trvanlivosti a krásneho vzhľadu počas letnej sezóny od čistenia a umývania až po voskovanie a náter. Každý krok má svoju úlohu pri ochrane a udržiavaní terasovej podlahy vo vynikajúcom stave. Netreba zabúdať taktiež na pravidelnú údržbu počas sezóny, aby ste zaručili čo najdlhšiu trvanlivosť terasovej podlahy.