Vaše podlahy tvoria jeden z prvých dojmov, ktorý urobí váš dom. Je dôležité zabezpečiť, aby odrážali vašu estetiku a životný štýl. Ako kvalita a technológia podlahových materiálov postupom času napreduje, trendové štýly sa menia podobne rýchlym tempom. Čítajte ďalej a zistite, ktoré trendy v oblasti podláh môžete očakávať už túto jeseň.

Staré drevené podlahy

Úplná klasika, ktorá bude vždy trendová, je túto jeseň pretláčaná dizajnérmi. Túto jeseň ide do popredia autentickosť, preto sa dbá na textúru a trendový je vzhľad jemne opotrebovaného dreva. Povrchová úprava s dlhými škrabancami, dierkami a škárami pomáha dosiahnuť túto jedinečnú textúru, ktorá ponúka starý vzhľad. Farba by mala byť tmavšia.

Bielené drevo

Ak nemáte radi vzhľad tmavých a lesklých drevených podláh, budete fanúšikom tohtoročného trendu bielených drevených podláh. Tieto mäkšie a svetlejšie drevené podlahy získavajú svoju farbu bieliacim procesom – nazývaným aj blanšírovanie – ktorý dáva drevu popolavo bielu farbu. Konečný výsledok zachováva prirodzenú kresbu dreva na povrchu, takže nestratíte nič z klasickej krásy prírodných drevených podláh.

Kameň, mramor, betón

Chladné moderné interiéry sú populárnejšie ako kedykoľvek predtým a dizajnéri často volia kamenné podlahy, aby mu dodali ešte väčší šmrnc. Pridajte do svojho interiéru nádych elegancie s podlahou s mramorovým vzhľadom. Takáto podlaha nemusí byť na dotyk vôbec studená, vinylové podlahy, ktoré sú veľmi príjemné, máme v ponuke v rôznych dizajnoch a pripomínajú betón a mramor.

Jedinečné vzory

Na jeseň 2022 je v trende kreativita. Od očarujúcich art deco vzorov, geometrických tvarov a kvetov až po marocké vzory… Aj takto môže vyzerať trendová podlaha. Nebojte sa vzorov!

Príďte sa inšpirovať trendovými podlahami do našich showroomov Floor Experts a nechajte si poradiť s výberom modernej podlahy do vášho interiéru od podlahových odborníkov.