Ak ste vo fáze renovácie vášho domu alebo ste vo fáze vytvárania úplne nového bytu alebo domu, pravdepodobne máte veľa otázok týkajúcich sa výberu správnej podlahovej krytiny. Toto je koniec koncov dôležité rozhodnutie, pretože podlahová krytina ovplyvňuje konečný vzhľad miestnosti a jej pohodlie. Okrem toho, správnym výberom podlahy môžete výrazne zvýšiť hodnotu vášho domu. Pre viac informácií si prečítajte náš článok Ako zvýšiť hodnotu vášho domu výberom vhodnej podlahy.

Aké materiály sú najodolnejšie voči pochabosti a hre detí? Ktorá podlahová krytina je najvhodnejšia pre obývaciu izbu, vytvára príjemnú náladu a estetický vzhľad? Môže byť miestnosť dodatočne odhlučnená inštaláciou podlahovej krytiny? Ponuka na trhu je veľká, preto sme pre vás pripravili niekoľko dôležitých rád, ktoré vám pomôžu vytvoriť váš vysnívaný domov! Majte na pamäti, že najlacnejšia alternatíva nie je vždy najlepšia, pretože vyžaduje predčasnú renováciu alebo dokonca výmenu podlahovej krytiny. Navrhujeme, aby ste sa poradili s našimi odborníkmi o vašich želaniach a predstavách, ktorí odporučia pre váš vysnívaný domov iba produkty najvyššej kvality. Spoločnosť Alpod vám zaručuje technologicky prepracované podlahové krytiny, takže ich návrh a prevedenie necháme na našich skúsených majstrov, ktorí navrhujú perfektné podlahové krytiny pre váš vysnívaný domov.

Vždy aktuálne parkety

Parkety sú považované za klasické, vždy aktuálne riešenie, ktoré vás nikdy nesklame. V posledných rokoch sme sledovali vývoj rôznych moderných a technologicky sofistikovaných umelých materiálov na trhu, ale parkety sú stále považované za najexkluzívnejšie podlahové krytiny. Vďaka svojej dlhej životnosti a širokej použiteľnosti sú vynikajúcou voľbou pre všetkých milovníkov klasiky a dokonalosti. Esteticky sa prispôsobuje každému domácemu dizajnu, pričom si zachovávjú svoj vzhľad a funkčnosť po mnoho rokov.

Parkety sú vyrobené z dreva, prírodného materiálu, ktorý ešte viac zdôrazní teplo a intimitu vášho domova.

Vždy aktuálne parkety

Pozrite si našu ponuku trojvrstvových parkiet

Odporúčame, aby ste pred výberom druhu a štýlu vašich parkiet konzultovali s naším skúseným personálom, ktorý sa postará o vašu kvalitnú zákaznícku skúsenosť. Je dobré si vopred pripraviť informácie o tom, kde sa bude podlahová krytina pokladať, a my Vám poradíme aký druh parkiet je pre tento druh priestoru najvhodnejší.

Pri výbere podlahovej krytiny pre domácnosť s deťmi je dôležité zvážiť nielen estetiku, ale aj funkčnosť a odolnosť materiálu. Materiály ako vinyl, laminát, kompozitné podlahy alebo tvrdé drevo môžu ponúkať kombináciu odolnosti a štýlového vzhľadu. Vinylové podlahy sú zvlášť obľúbené pre ich vodoodolné vlastnosti a jednoduchú údržbu. Pre nadmerne zaťažené povrchy je ideálnou voľbou SPC vinyl – odolná podlahová krytina pre nadmerne zaťažené povrchy. Laminátové podlahy sú tiež skvelou voľbou, pretože odolávajú škrabancom a opotrebovaniu, čo je ideálne pre domácnosti s aktívnymi deťmi.

Je dôležité poznať výhody a nevýhody rôznych druhov dreva. Pre viac zaťažované a svetlejšie obytné priestory odporúčame tvrdšie druhy dreva, napríklad dub, agát a orech. Najcitlivejšími druhmi sú smrek, gaštan, hruška, jelša, javor európsky a buk. V priebehu času drevo mení farbu, takže je vhodnejšie zvoliť svetlejšie odtiene, ktoré s vekom nevyblednú.

Je tiež dôležité vedieť, že parkety nie sú vhodné do vlhkých a mokrých miestností a na vonkajšie použitie. Môžu sa použiť vo všetkých obytných priestoroch, spravidla sa im vyhýbame v miestnostiach s veľmi ťažkými kusmi nábytku a možným bodovým zaťažením. Je tiež dôležité vedieť, aký je váš približný rozpočet na podlahové krytiny, pretože parkety sa považujú za jednu z drahších podlahových krytín.

Parkety sú vo všeobecnosti skvelou voľbou pre miestnosti, ako je spálňa, obývacia izba, detská izba a chodba, je dôležité, aby v týchto miestnostiach nebolo príliš veľa vlhkosti. Je to vynikajúca voľba, pretože v prípade poškodenia môže byť parketa prebrúsená a prelakovaná alebo preolejovaná. V prípade obnovy už nainštalovaných parkiet môže podlahová krytina stratiť základné mechanické opracovanie (kartáčovanie, brúsenie, priečny rez, ..)

Laminátová podlaha – výhodná alternatíva

V súčasnosti sú laminátové podlahy veľmi rozšírenou podlahovou krytinou a veľmi populárnou alternatívou k parketám, pretože majú dobrú cenu a vizuálne napodobňujú jej vzhľad. Je pevná a odolná, umožňuje rýchlu a jednoduchú pokládku bez nutnosti použitia lepidla. Podľa všeobecných inštalačných podmienok môže byť tiež inštalovaná na existujúcu podlahovú krytinu. Laminátová podlaha je prekvapivo menej citlivá ako parkety, preto ju odporúčame nainštalovať do priestorov v ktorých často chodíte v obuvi, napríklad v kancelárii. Veľkou výhodou laminátových podláh je skutočnosť, že v prípade poškodenia je ľahké ich vymeniť (je možné vymeniť iba jednu laminátovú lamelu).

Okrem toho, je laminátová podlaha citlivá na vodu, preto by sa nemala pokladať do vlhkých priestorov. Na trhu nájdete aj vodeodolné produkty, ktoré sú vhodné aj do kúpeľní. Ak však očakávate dlhodobú bezproblémovú životnosť, môže byť lepšie vyhnúť sa tejto možnosti. Životnosť laminátovej podlahy je zvyčajne kratšia ako u parkiet.

Odporúča sa pre miestnosti so zabudovaným podlahovým kúrením, pretože má dobrú vodivosť tepla.

Vďaka ich ľahkej inštalácii, priaznivej cene a odolnosti, laminátové podlahové krytiny, najmä tie, ktoré majú takmer rovnaký vzhľad ako drevené parkety, predstavujú rastúcu konkurenciu parketám.

Laminátová podlaha – výhodná alternatíva

Laminátová podlaha predstavuje výnikajúci výber pre Váš dom snov

PVC vinyl – chameleón medzi podlahovými krytinami

Vinylové podlahové krytiny sa považujú za najobľúbenejší typ podlahových krytín na Slovensku, pretože ponúkajú široký výber dekorov, vzorov a imitácií materiálov, od vzhľadu drevených podláh po imitácie kameňa.

Tento druh podlahovej krytiny z PVC je mimoriadne odolný proti opotrebeniu a znečisteniu a zároveň sa veľmi ľahko udržuje. Je vhodný pre rôzne typy izieb, od apartmánov, cez kancelárie a reštaurácie, hotely a obchody.

Umožňuje ľahkú inštaláciu a nespočetné množstvo kreatívnych dekorov, takže je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí chcú kombinovať podlahu s rôznymi povrchovými úpravami.

Vinyl je extrémne odolný proti opotrebeniu, takže je vhodný do miestností s vysokou frekveciou ľudí alebo predmetov, ale nie v prípade veľkých zmien teploty, takže to nie je správna voľba pre vonkajšiu stranu vášho domu.

PVC vinyl – chameleón medzi podlahovými krytinami

Vinyl je ideálna podlahová krytina pre osoby ktoré trpia alergiami

Teraz viete, ktorý typ podlahových krytín najlepšie vyhovuje vašim želaniam, ideovému dizajnu a potrebám vášho domova. Viac informácií vám samozrejme poskytnú skúsení profesionálni konzultanti, ktorí sa postarajú o to aby ste vybrali bezchybnú a odolnú podlahovú krytinu. Ak chcete vyskúšať vizuálnu prezentáciu budúceho vzhľadu Vašej izby, ešte pred návštevou najbližieho podlahového centra vyskúšajte možnosti aplikácie Floor Designer, ktorá Vám umožňuje zobraziť vybranú podlahovú krtinu vo Vašom vlastnom priestore. Aplikácia Floor Designer zjednodušuje proces nákupu a tým celý zážitok robí ešte príjemnejším! Našou obľúbenou funkciou tohto nástroja je to, že môžete okamžite zdieľať svoj nápad so svojimi priateľmi, ktorí vám určite pomôžu s ich užitočnými radami!