Vinylové podlahové krytiny patria už pár rokov medzi tie najobľúbenejšie, pretože sa môžu pýšiť radom výborných vlastností. Sú vhodné aj pre veľmi namáhané povrchy, pretože sú nadmieru odolné, čo obzvlášť platí u SPC vinylu.

Ten je nielen mimoriadne odolný, 100% vodeodolný a vydrží prakticky navždy, ale tiež výnimočne dobre vyzerá. Bol totiž navrhnutý ako podlahová krytina do kancelárskych priestorov a budov pre verejnosť, kde je dôležitý nielen vzhľad, ale aj to, ako odolná a funkčné daná podlahová krytina je. Musí totiž dobre znášať zaťaženie, umožniť čo najjednoduchšie čistenie a zároveň priestor opticky spríjemniť.

Prečo zvoliť vinylovú podlahu?

Na obľúbenosť vinylových podlahových krytín má najväčší vplyv dozaista ich mimoriadna praktickosť. Už samotné pokladanie vinylu je veľmi jednoduché a rýchle, a to isté platí aj pre jeho užívanie – ide o vodeodolnú podlahovú krytinu, ktorá nevyžaduje takmer žiadnu špeciálnu údržbu. Využívať ho môžeme v obytných, kancelárskych či akýchkoľvek iných priestoroch, bez toho aby sme si pritom museli robiť starosti ohľadom prípadného poškodenia alebo sa príliš morili s odstraňovaním škvŕn.

Ide totiž o odolnú podlahovú krytinu, z ktorej môžete škvrny jednoducho odstrániť mokrou handričkou a je navyše dobre odolná aj proti mechanickému poškodeniu. Z tohto dôvodu sú z vinylu nadšení aj rodičia malých detí, majitelia domácich maznáčikov a všetci, ktorí túžia po maximálne trvanlivej a zároveň peknej podlahovej krytine.

Aký vinyl zvoliť?

Pred pokládkou máte na výber z niekoľkých typov vinylu. Lišia sa typom, vzhľadom, spôsobom montáže, ale aj rôznymi ďalšími vlastnosťami, ako sú napríklad odolnosť či výdrž. Z tohto dôvodu treba pri výbere dbať na hrúbku, systém montáže, triedu opotrebenia a iné charakteristiky, ktoré majú výrazný vplyv na to, či je daný vinyl vhodný pre nás či priestor, kam by sme ho chceli položiť.

Medzi najodolnejšie vinylové podlahové krytiny bezpochyby patrí SPC vinyl – dá sa o ňom povedať, že je prakticky nezničiteľný a zároveň kopíruje vzhľad prírodného dreva či kameňa. Predstavuje tiež dobrú voľbu aj do tých najviac namáhaných priestorov.

Z čoho je SPC vinyl vyrobený?

SPC vinyl je bezpochyby tým najodolnejším, najtrvanlivejším a najstabilnejším vinylom – je totiž vyrobený z kombinácie kameňa a plastu. To vyjadruje aj anglická skratka SPC, teda Stone Plastic Composite. Obsahuje totiž až 65% kameňa a 25% plastu, ktoré sú doplnené ešte špeciálnymi doplnkami pre jeho stabilizáciu. Kvôli tomu je SPC vinyl až 4-krát stabilnejší než klasické vinylové podlahové krytiny a predstavuje jednu z najtvrdších a najodolnejších podlahových krytín na trhu.

Aké sú prednosti SPC vinylov?

SPC vinyl má v porovnaní s ďalšími podlahovými krytinami, resp. inými typmi vinylu niekoľko nesporných predností, vďaka ktorým sa vám bezpochyby oplatí vybrať si ho ako podlahovú krytinu do rôznych typov priestorov. Medzi jeho hlavné výhody patrí:

  • dokonalá vodeodolnosť,
  • odolnosť voči mechanickému poškodeniu, úderom a škvrnám,
  • neuveriteľná výdrž a dlhá životnosť,
  • veľmi jednoduchá montáž, ktorú zvládnete aj sami,
  • vhodný aj pre pokládku na dlažbu a iné podlahové krytiny,
  • možnosť pokládky aj na nie celkom rovnú podlahu s nerovnosťami,
  • nádherný vzhľad prírodného dreva či kameňa,
  • nevyžaduje žiadnu zvláštnu údržbu,
  • vhodný aj pre veľmi namáhané povrchy,
  • vhodný aj pre podlahové vykurovanie.

Skvelé riešenie aj pro kancelárske priestory

V kancelárskych priestoroch, verejných budovách, obchodoch a reštauráciách je nutné podlahovú krytinu vyberať obzvlášť dôkladne, pretože ide o veľmi namáhané povrchy. Na takých povrchoch každý deň prejde veľa ľudí, chodí sa po nich aj v mokrých topánkach, okrem toho sú z dôvodu veľkého zaťaženia tieto povrchy viac vystavené aj špine, vlhkosti a prípadným poškodením. Preto je pre takéto priestory najvhodnejšia kompaktnéáa pevná podlahová krytina, ktorá je odolná a trvanlivá, a zároveň sa ľahko čistí a udržiava.

SPC vinyl vyhovuje všetkým uvedeným kritériám, a preto predstavuje skvelé riešenie do kancelárskych priestorov aj iných interiérov s nadmerne namáhanými povrchmi. Je totiž vodeodolný a veľmi dobre znáša aj mechanické poškodenia a rany, predovšetkým si však napriek obrovskému zaťaženiu zachováva niekoľko rokov svoj pôvodný vzhľad, a to s minimálnou údržbou. Ešte väčšiu ochranu podlahovej krytiny Vám zabezpečia na to určené čistiace prostriedky, s ktorými vytvoríme dodatočnú ochrannú vrstvu a vinyl tak ešte lepšie ochránime pred poškodením.

Ideálna podlahová krytina pre majtieľov domácich maznáčikov

Keďže je SPC vinyl veľmi odolný voči rôznym poškodeniam a nepotrebuje žiadnu zvláštnu údržbu, je bezpochyby veľmi dobrou voľbou pre všetkých majiteľov domácich maznáčikov. Máte psa, mačku alebo akékoľvek iné domáce zvieratko? Potom dozaista potrebujete podlahovú krytinu s čo najväčšou výdržou a trvanlivosťou, ktorej čistenie bude ľahké a rýchle – čo znamená, že ju utriete mokrou handrou a škvrna zmizne. SPC vinyl predstavuje v tomto zmysle praktickú voľbu, pretože je veľmi odolný voči škvrnám a poškodením a v prípade potreby je možné ho rýchlo vyčistiť.

Podlahová krytina, ktorá je vhodná do všetkých priestorov

Ak hľadáte odolnú a vodeodolnú podlahovú krytinu, je SPC vinyl presne pre Vás. Dobre poslúži vo všetkých interiéroch, obzvlášť v budovách pre verejnosť a na iných nadmerne namáhaných povrchoch, ako sú podlahy v obchodoch či v kanceláriách. Používa sa tiež ako podlahová krytina v kuchyniach a chodbách – teda všetkých priestoroch, ktoré vyžadujú odolnejšie podlahy a zvyčajne bývajú obložené keramickými dlaždicami. Tie sa však v prípade pádu ťažších predmetov na zem môžu poničiť, čo u SPC vinylu neplatí, pretože veľmi dobre znáša rany a všetky druhy mechanického poškodenia. Hoci má v porovnaní s inými druhmi vinylových podláh SPC vinyl o niečo vyššiu cenu, oplatí sa ho vďaka jeho odolnosti a výdrži zaobstarať, pretože vyniká veľmi dlhou životnosťou. Vyberať môžete z mnohých dekorov s imitáciou kameňa či dreva, ktoré Vám umožnia úplne prispôsobiť vzhľad priestoru Vášmu vkusu. Navštívte nás v našich salónoch v Bratislave a Prešove a poraďte sa s našimi odborníkmi o výbere vhodnej podlahovej krytiny. Či už to bude laminát, drevené parkety, korok či vinyl.