Vinyl je podlahová krytina, ktorú odporúčajú rodičia malých detí a majitelia domácich miláčikov.

Vinylová podlaha je už niekoľko rokov jednou z najobľúbenejších podlahových krytín, pretože má množstvo vynikajúcich vlastností. Je vhodná aj do veľmi frekventovaných priestorov, pretože je vysoko odolná, čo platí najmä pre SPC vinyl. Je nielen mimoriadne odolný, 100 % vodeodolný a prakticky trvácny, ale aj skvele vyzerá. Pôvodne bol navrhnutý ako podlahová krytina pre komerčné a verejné priestory, kde je dôležité nielen to, ako podlaha vyzerá, ale aj to, aká je odolná a funkčná. Musí vydržať záťaž, umožniť čo najjednoduchšiu údržbu a zároveň skrášliť priestor.

Prečo si vybrať vinylovú podlahu do domácnosti?

Vinylová podlaha sa teší veľkej obľube najmä vďaka svojej mimoriadnej praktickosti. Samotné položenie vinylu je veľmi jednoduché a rýchle a to isté platí aj pre jeho použitie – je to vodeodolná podlahová krytina nenáročná na údržbu, ktorú možno použiť v obytných, komerčných alebo akýchkoľvek iných priestoroch bez toho, aby ste sa museli obávať poškodenia alebo náročného odstraňovania škvŕn.

Ide o nenáročnú podlahovú krytinu, na ktorej sa škvrny dajú ľahko odstrániť vlhkou handričkou, a zároveň je veľmi odolná voči mechanickému poškodeniu. Preto je vinyl obľúbený medzi rodičmi malých detí, majiteľmi domácich zvierat a všetkými, ktorí chcú podlahovú krytinu, ktorá je čo najodolnejšia, ale zároveň pekná.

Aký vinyl si vybrať?

Vinylové podlahy sa líšia podľa typu, vzhľadu, spôsobu inštalácie, ako aj rôznych ďalších vlastností, ako je odolnosť alebo životnosť. Preto by sme pri výbere mali venovať pozornosť aj hrúbke, systému uloženia, triede opotrebenia a ďalším vlastnostiam, ktoré majú významný vplyv na to, či je konkrétny vinyl pre nás, resp. pre konkrétnu miestnosť, do ktorej ho chceme umiestniť, vhodný.

Vinyl SPC je určite spomedzi ostatných vinylových podláh najodolnejší, pretože je takpovediac nezničiteľný a zároveň dokonale kopíruje vzhľad prírodného dreva alebo kameňa. Ide o dobrú voľbu aj do tých najzaťaženejších priestorov.

Z čoho je vyrobený SPC vinyl?

SPC vinyl je jednoznačne najodolnejší, najtrvácnejší a najstabilnejší vinyl, pretože je vyrobený zo zmesi kameňa a plastu. To nám napovedá aj skratka SPC, teda Stone Plastic Composite. Obsahuje 65 % kameňa a 25 % plastu, do ktorého sa pridávajú špeciálne prísady na stabilizáciu. Vďaka tomu je SPC vinyl 4-krát stabilnejší ako bežná vinylová podlaha a patrí medzi najpevnejšie a najodolnejšie podlahové krytiny na trhu.

Aké sú výhody SPC vinylu?

  • úplne vodeodolný

  • odolnosť voči mechanickému poškodeniu, nárazom a škvrnám

  • neuveriteľná odolnosť a dlhá životnosť

  • veľmi jednoduchá inštalácia

  • vhodný aj na uloženie na dlažbu a iné podlahové krytiny

  • možnosť uloženia aj na podlahy, ktoré nie sú úplne rovné, alebo na podlahy s nerovnosťami

  • krásny vzhľad prírodného dreva alebo kameňa

  • nevyžaduje si žiadnu špeciálnu údržbu

  • vhodný aj na mimoriadne namáhané povrchy

  • vhodný pre podlahové vykurovanie

Ideálna podlahová krytina pre majiteľov domácich miláčikov

Keďže SPC vinyl je mimoriadne odolný voči rôznym poškodeniam a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu údržbu, je určite veľmi dobrou voľbou pre všetkých majiteľov domácich zvierat. Máte psa, mačku alebo iné domáce zviera? Potom určite potrebujete takú podlahu, ktorá je čo najodolnejšia a najtrvácnejšia a ktorá sa rýchlo a ľahko čistí – čiže ju len stačí utrieť vlhkou handričkou a škvrny sú preč. Z tohto hľadiska je SPC vinyl praktickou voľbou, pretože je vysoko odolný voči zašpineniu a poškodeniu a v prípade potreby sa dá rýchlo očistiť.