Trh s vinylovými podlahami v roku 2022 naplno preberá “laminátový boom” z minulosti. To, že obľúbenosť vinylu rastie, nás neprekvapuje – má skvelé vlastnosti a je cenovo veľmi dostupný. Ak sa chystáte zrekonštruovať podlahy, vinyl by pre vás mohol byť zaujímavé riešenie.

Luxusná vinylová podlaha na nerozoznanie od dreva

Luxusná vinylová podlaha je cenovo dostupná a výhodná alternatíva k tradičným dreveným podlahám. V závislosti od značky vyzerajú niektoré vinylové podlahy veľmi podobne ako drevo a vďaka prepracovanej embosovanej štruktúre sú často aj na dotyk na nerozoznanie od drevenej podlahy.

Údržba je však oveľa jednoduchšia ako pri dreve. Nemusíte nič brúsiť ani pravidelne lakovať. Vinyl stačí pravidelne a šetrne čistiť. V prípade poškodenia viete jednoducho odlepiť poškodenú dlaždicu a nalepiť na jej miesto novú.

Jednoduchá inštalácia vinylovej podlahy

Vývoj v priemysle vinylových podláh ide stále dobre a inštalácia je ešte jednoduchšia aj pre  pre domácich majstrov. Zatiaľ čo vinyl bol kedysi dostupný iba vo veľkých, nepraktických doskách, dnešné dlaždice a dosky sa inštalujú oveľa jednoduchšie – bez pílenia alebo kladiva. Väčšina luxusných značiek teraz ponúka „samolepiaci“ vinyl – jednoducho odstráňte podklad a pritlačte na miesto na správne pripravenom podklade.

Výhodou je aj cena

Nebudeme si klamať. V čase, keď stavebné materiály na cene neuveriteľne rastú, sa vinyl stáva obľúbenou alternatívou k iným druhom podláh. Za dobrú cenu získate kvalitné a odolné podlahy. Vinylové podlahy nájdete v rôznych cenových ponukách, no vždy sú lacnejšie ako klasické drevené podlahy. Ušetríte aj na montáži, ktorú zvládnete svojpomocne.

Nekonečné možnosti dizajnu

Možno vás prekvapia nápadné, nezvyčajné vzory a textúry, ktoré dnes môže vinylová podlaha mať. Nebavíme sa iba o vzhľade drevených parkiet. Vinylová podlaha môže vyzerať ako kameň, mramorová dlažba alebo dokonca betón. Povrchové úpravy sú veľmi presvedčivé a často je ťažké na prvý pohľad a dotyk rozlíšiť, či ide o vinyl alebo o originálny materiál.

Príďte do našich showroomov a presvedčte sa o kvalitnom prevedení vinylových podláh. Naši experti sú pripravení pomôcť vám s výberom.