Letné dni sa pomaly končia a hoci ešte stále máte možnosť užívať si príjemné chvíle na terase, čoskoro bude čas ju pripraviť na zimu. Pri zazimovaní terasy nezabúdajte ani na podlahu, ktorá si pred zimou tiež zaslúži trochu pozornosti. Ako pripraviť drevenú podlahu na zimu?

Začnite upratovaním terasy

Najprv z terasy odstráňte všetok nábytok a rastliny, aby ste ju mohli dôkladne vyčistiť. Z terasy pozametajte všetky listy, aby ste sa vyhli škvrnám po zime. Následne môžete podlahu povysávať priemyselným vysávačom, prípadne aj vystriekať hadicou, aby ste sa zbavili usadenej špiny. Podlahe nevadí, ak ju nakoniec aj umyjete špeciálnym prípravkom na drevo, no nutné to nie je.

Je potrebné drevenú podlahu olejovať?

Niekedy je tiež potrebné po vyčistení vašu drevenú terasu naolejovať alebo navoskovať, aby bola odolná voči nečistotám a mrazu. Nemyslíme si, že je nutné to robiť každý rok pred zimou, no našim klientom odporúčame urobiť to aspoň každú druhú jeseň. Vosk alebo olej vyplnia prípadné prasklinky či škrabance po lete a dodajú podlahe extra ochranu pred zimou a na jar už bude pripravená na novú sezónu. Decking podlahy z tvrdého dreva sú veľmi odolné, no stále je to drevo, ktoré si zaslúži starostlivosť.

Dodajte podlahe na terase teplo

Ak žijete v lokalite, kde je snehová pokrývka dlhé mesiace a mrazy sú časté a silné, nie je na škodu zakryť podlahu tenkým polystyrénom. Ten bude dôkladne podlahu izolovať od neustálej vlhkosti a zimy. Vrstva polystyrénu bude podlahu zohrievať, vďaka čomu odolá aj silným mrazom. Decking podlahy z tvrdého dreva vydržia bežnú zimu v našich podmienkach aj bez zakrytia, no ak chcete predĺžiť životnosť svojej terasovej podlahy, zakrytím polystyrénom nič nepokazíte – práve naopak, dodáte podlahe ochranu navyše.

To, ako dlho vám podlaha na terase vydrží v dobrom stave, záleží od vašej starostlivosti a tiež od výberu podlahy z kvalitného materiálu. Naši experti odporúčajú decking z tvrdého dreva, ktorý je veľmi odolný a vydrží letné pálenie slnka aj zimné mrazy. Príďte si k nám vybrať svoju podlahu na terasu.