Vinylová podlaha je vynikajúcou voľbou do interiéru, pretože je odolná, lacná a vyzerá pekne. Iste ste už neraz počuli o výhodách vinylovej podlahy, avšak dnes sa pozrieme na jej vhodnosť použitia na schody či na stenu.

Jeden z hlavných faktorov pri výbere obloženia schodov je bezpečnosť. Povrch schodov musí byť bezpečný na chodenie, takže je potrebný materiál, ktorý je protišmykový.

Je vinylová podlaha vhodná na schodisko?

Schodisko vo vašom dome je zväčša využívané s vysokou frekvenciou. To znamená, že sa využíva dennodenne a práve výber materiálu by mal byť kľúčový.

Hlavným dôvodom využívania vinylovej podlahy na schodisko je ten, že vyzerá ako drahý typ podlahy, teda drevo či kameň. Na výber máte množstvo dizajnov a vzorov, z ktorých si jednoznačne vyberie každý.

A najdôležitejšie je spomenúť, že vinyl je vysokoodolný voči poškodeniu a znečisteniu.

Medzi ďalšie výhody využívania vinylu na schodisko patrí aj jeho cenová dostupnosť. Pre porovnanie, cena dreva za meter štvorcový sa pohybuje v rozmedzí 30 € kým vinyl viete kúpiť od 16 €.

Vinylová podlaha je jednoduchá na inštaláciu. Nepotrebujete v podstate žiadne náradie a viete si ju jednoducho nainštalovať sami.

Pre udržanie pekného vzhľadu vinylu ho netreba špeciálne ošetrovať. Postačí pozametanie, prípadne umytie mopom.

V neposlednom rade treba vyzdvihnúť aj to, že vinyl je veľmi komfortný, čo sa týka kráčania po ňom – dokonca i bosými nohami.

Dá sa využiť vinyl ako obklad na stenu?

Odpoveď je – jednoznačne áno. Vinyl je takisto využiteľný ako obklad na stenu, pričom interiér oživí a vnesie doň pocit sviežosti a netradičnosti. V zásade, výhody využitia vinylu ako obkladu sa zhodujú s výhodami vyššie spomenutými. Nižšie si však vypíšeme pár z nich.

Vinyl je odolný voči škrabancom a vode, preto je vhodný na použitie aj v miestnostiach, kde je zvýšená vlhkosť, ako sú napríklad kúpeľne. Je takisto odolný voči poškriabaniu či oderom, ak do neho narazíte hranou nábytku.

Neabsorbuje pachy, čím si môžete byť istí, že postupom času nebude zdrojom nežiaducich pachov.

Je jednoduchý na údržbu. Aj keď si vyžaduje pravidelné čistenie, nevyžaduje si špeciálne ošetrenie.

Vinyl je výbornou voľbou či už ako obklad steny, alebo aj ako obklad schodiska. Nielenže má množstvo výhod, ale je aj výbornou investíciou pre váš domov.