Vaši domáci miláčikovia sú súčasťou rodiny. Podlaha z tvrdého dreva je krásna, ale je tiež nákladná a náchylná na poškodenie domácimi zvieratami. Prírodné drevo sa ľahko poškriabe a nezadrží žiadnu vlhkosť. Luxusné vinylové podlahy poskytujú vzhľad tvrdého dreva za zlomok ceny a majú vlastnosti, ktoré potrebujete, ak máte doma zvieratko.

Prečo si myslíme, že vinylové podlahy sú najlepšia voľba?

  • Vinyl je veľmi odolný
  • Je to cenovo dostupné riešenie
  • Ľahko sa čistí
  • Pre domáce zvieratá je pohodlné chodiť po vinyle
  • Vinyl je tichý, nebudete počuť cupkať labky

Vinylová podlaha u nás vyhráva svojou odolnosťou. Odolá poškriabaniu lepšie ako klasické parkety. V porovnaní s väčšinou iných typov podláh je vinylová podlaha relatívne lacné riešenie. Jedna vec, ktorú však treba mať na pamäti, je, že existujú rozdiely v kvalite, a preto ani na vinyle nešetrite.

Samotná vinylová podlaha je vodotesná, ale ak sa pri jej inštalácii objavia švy alebo medzery, voda sa môže stále dostať dovnútra a spôsobiť problémy. Preto si zabezpečte profesionálnu inštaláciu. Vodeodolnosť určite oceníte v prípade rozliatia misky s vodou alebo ak má vaše šteňa nehodu. Vlhkosť podlahu nezničí, stačí ju utrieť.

Ďalším veľmi dôležitým bodom je, že vinyl je pohodlný na chôdzu a tichý. Chôdza po vinyle šetrí kĺby vašich miláčikov a vo vašom dome bude tichšie, lebo nedochádza k žiadnemu „cvaknutiu“, keď sa pazúry vašich psov dotknú podlahy pri každom kroku.

 

Údržba vinylových podláh s domácimi zvieratami

Zabráňte poškriabaniu

Hoci sú vinylové podlahy celkovo veľmi odolné, časom sú náchylné na poškriabanie. Jedným z najlepších spôsobov, ako udržať vinyl bez škrabancov, je pravidelne ho čistiť vysávačom a mopom na tvrdé podlahy. Pravidelné čistenie pomáha predchádzať poškriabaniu.

Obnovte lesk

Ako každá podlaha, aj vinylové podlahy majú tendenciu časom matnúť. Vinylové podlahy by ste nemali vystavovať voskom alebo rozpúšťadlám. Namiesto toho raz za čas, keď je to potrebné, použite špeciálnu vlnenú handru a podlahy preleštite.

Domáce zvieratá môžu priniesť do domácnosti neuveriteľnú radosť, no prinášajú so sebou aj niekoľko základných požiadaviek. Jednoduché čistenie, možnosť poškriabania a poškodenie vlhkosťou, to všetko sú faktory, ktoré treba vziať do úvahy pri výbere tej najlepšej podlahy pre domácnosti s domácimi zvieratami.

Luxusná vinylová podlaha je vyrobená tak, aby vyzerala rovnako ako podlaha z tvrdého dreva alebo keramická dlažba. Vďaka tomu je ideálnou voľbou pre akýkoľvek štýl domova. Vinylová podlaha je cenovo dostupná, vodotesná a neuveriteľne odolná. Je to najlepšia voľba, ak máte doma zvieratko.